sobota 26. března 2016

Velikonoční cupcake


Potěšte koledníky něčím krásným a velice dobrým. Tyto cupcaky potěší zejména děti, tatínkům radši nalijte panáka :-) Suroviny:


korpus: 85 g másla
100 g cukru krupice
3 menší vejce
145 g hladké mouky
1 lžičky kypřícího prášku do pečiva
malá špetka soli
45 ml polotučného mléka
80 g čokolády

na krém: 250 ml polotučného mléka
1 sáček vanilkového pudinku
60 g cukru krupice
200 g másla

na dozdobení: čokoládová, či marcipánová vajíčka - já jsem použila mandle obalené v bílé čokoládě od společnosti Mixit

Postup:


Nejprve si upečeme muffinky. V mixeru vyšleháme máslo spolu s cukrem než směs zesvětlá a nabude. Poté přidáme jedno po druhém vejce. Další vždy až když je to předchozí zapracované do hmoty. V misce zvlášť smícháme mouku s kypřícím práškem a solí. Vše prosejeme přes sítko. Moučnou směs spolu s mlékem postupně zapracujeme do vyšlehané směsi. Jakmile je těsto kompaktní hned se šleháním přestaneme. Nakonec přidáme nasekanou čokoládu, tu už stačí jen lehce zamíchat. Do silikonových formiček vložíme papírové košíčky a do každého vlijeme do 2/3 těsto. Pečeme v troubě vyhřáté na 180°C  cca 20 minut. Necháme vychladnout.
Na krém si z mléka, cukru a pudinkového prášku uvaříme hustý pudink. Ještě horký ho přikryjeme sáčkem nebo zasypeme cukrem, aby se nám při chladnutí neudělal škraloup. Máslo vyndáme z lednice a necháme změknout na pokojovou teplotu. Měkké máslo důkladně vyšleháme než zesvětlá a poté po lžících přidáváme pudink. Hotový krém dáme do zdobícího sáčku, muffiny s ním ozdobíme a poklademe vajíčky.Zdroj: reklamní letáčky Hera rozdávané v obchodech v roce 2014